czwartek, 26 maja 2016

Poznaj męski akademik Rejs

Zamieszkaj u nas. Akademik męski Rejs w Szczecinie.Akademik Rejs to kameralny dom akademicki dla 20 osób, blisko centrum. 

Zobacz galerie Ośrodka Rejs
Najważniejsze fakty:

Adres: ul. Adama Mickiewicza 51 (Pogodno, obok Instytuty Goethego)

Kontakt:  880-761-965, e-mail: osrodekrejs@gmail.com

Warunki zamieszkania: pokoje jednoosobowe, akademik męski, wynajem minimum na 1 rok.
Ilość miejsc: 20 osób

Koszt: 1290 zł/miesięcznie w tym pokój, 4 posiłki dziennie, pranie i darmowy Internet oraz sala sportowa.

Przeczytaj wywiad z dyrektorem akademika.
Zamieszkaj w Rejsie. Zapewniamy wszystko co potrzeba do pracy i odpoczynku…

 • dogodny dojazd w różne strony miasta;
 • pokoje  jednoosobowe;
 • całodzienne wyżywienie (4 posiłki);
 • pranie, sprzątanie;
 • Internet; nowoczesną czytelnię;
 • parking;
 • zestaw zajęć rozwojowych (techniki studiowania, savoir vivre, spotkania z pracodawcami, wycieczki);
 • salę sportową.

Oferta dla studentów studiów dziennych. Męski akademik.Rekrutacja do akademika Rejs

Świetnie, że wpadłeś na tę stronę. Aby zamieszkać w domu akademickim, pamiętaj o trzech sprawach:

1. Przeczytaj warunki zamieszkania w „Rejsie” (poniżej).
2. Umów się z nami na spotkanie rekrutacyjne i zwiedzanie Rejsu.
3. Wyniki rekrutacji podajemy w ciągu 2 tygodni.Warunki zamieszkania w Rejsie

1. Jak funkcjonuje Ośrodek Rejs dla studentów?

Mieszkańcy mają zapewnione wyżywienie – codziennie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Są to pełne domowe posiłki. Śniadanie trzeba skończyć do godziny 9:00. Obiad jest podawany o 14:00 dla tych, którzy mogą być wtedy w domu, dla wracających później zostawia się do podgrzania. Można też zamiast obiadu prosić o zestaw kanapek. Kolacja jest o godzinie 20:00, tak aby wszyscy na ogół mogli w niej uczestniczyć.
Koszt pełnego wyżywienia obejmuje domowe 4 posiłki. Istnieje możliwość oddania rzeczy do prania: ubranie czyste i wyprasowane odbiera się w każdy czwartek.
Jak wynika z powyższych ustaleń, minimalna opłata miesięczna w Ośrodku to 1290 zł.

Oferujemy też system stypendialny.

Oferta jest dostępna w całości – nie preferujemy opcji bez posiłków. 
Zapraszamy do wizyty w „Rejsie” aby zobaczyć jak wygląda nasz dom akademicki (wcześniejsze umówienie spotkania – telefonicznie).

2. Kto mieszka w Rejsie?

Ośrodek Akademicki Rejs jest niezwykły pod dwoma względami:

- To ośrodek interdyscyplinarny. Oznacza to, że studiują u nas studenci wszystkich kierunków, z każdej uczelni w Polsce czy z Europy. Jednym warunkiem jest przejście rekrutacji, podpisanie umowy o zamieszkanie w akademiku oraz przestrzeganie zasad wspólnego życia w akademiku.

- To akademik otwarty na wszystkich chętnych do dobrego studiowania. Nie jesteśmy instytucją religijną, mogą u nas mieszkać wyznawcy każdej religii oraz niewierzący lub poszukujący. Za formację religijną dla chętnych opowiada Opus Dei – instytucja Kościoła Katolickiego (Prałatura Personalna) (http://episkopat.pl/diecezje/opus_dei/5359.1,Pralatura_Opus_Dei.html)


Traktujemy akademik jako wspólny dom w czasie studiów. Oznacza to, że minimum raz dziennie spotykamy się na wspólnym posiłku w akademiku. Mamy w zwyczaju spotkanie po obiedzie lub kolacji. Przy herbacie czy kawie, poświęcamy 30 minut na wspólne rozmowy, poznanie się i komentowanie życia i codziennych spraw. Dobrze widziane jest również zaangażowanie w porządkowanie domu np. praca w ogrodzie, zamiatanie czy odśnieżanie parkingu. Zależy nam także, aby każdy z nas miał okazję pomagać też innym, dlatego organizujemy wolontariat w Ośrodku Rejs lub odwiedzamy chorych i potrzebujących. W tym roku są to także Światowe Dni Młodzieży.


Priorytetem jest dla nas to, aby każdy mieszkaniec wykorzystał dobre warunki do nauki i był dobrym studentem. Dlatego też udostępniamy 3 czytelnie oraz animujemy interesujące spotkania akademickie i społeczne.
 • UWAGA: Wynajmujemy pokoje jedynie na cały semestr (nie ma możliwości mieszkania tylko w wybrane dni czy weekendy).
 • Cena składa się na: pokój + wyżywienie + pranie + sprzątanie.
 • W domu studenckim jest miejsce dla 20 osób.
 • Pokoje są jednoosobowe, umeblowane, z łazienką. Mieszkańcy mogą korzystać z całego domu (1500 m2).
 • Dostępna jest osobna czytelnia do nauki, salon, jadalnia, komputery, Internet.
 • Cena za mieszkanie w Ośrodku wynosi 1290 zł za miesiąc w pokoju jednoosobowym (w tym: sprzątanie, posiłki, pranie i prasowanie, korzystanie także z wspólnych pomieszczeń (w sumie ponad 1500 m2 oraz ogród i sala sportowa).Dojazd 
z Dworca PKP/PKS: tramwajem nr 5 lub 7. Do przystanku WAWRZYNIAKA, obok Tesco przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza.
Tramwaj – przystanek WAWRZYNIAKA.
Rowery miejskie – punkt WAWRZYNIAKA


Kontakt:  880-761-965 lub e-mail: osrodekrejs@gmail.com

W Polsce funkcjonują 4 takie akademiki.

Poznań www.solek.pl
Szczecin Akademik Rejs www.rejs.edu.pl

Więcej o „Rejsie” – dobrze wiedzieć …

Co akademik „Rejs” proponuje dla rozwoju osobistego?

Wędkę… możliwości pracy nad sobą, pełnych znaczenia rozmów na zasadzie coachingu. Bibliotekę, solidny plan dnia z ustalonymi godzinami posiłków i czasem na naukę. Dostęp do Internetu, grupę ludzi, dla których przesiadywanie w czytelni nie stanowi wyczynu, a nauka nie stoi wyżej od przyjaźni i lojalności. Ludzi, którzy lubią rozrywkę, ale nie boją się ambitnych filmów. Ludzi, którzy śpiewają, lubią poznawać nowe miejsca w Szczecinie, Polsce i na świecie!

Dlaczego 5 lat studiów i świetny dyplom to za mało, by dostać się do dobrej pracy?

Wydaje się nam, że edukacja jest bardzo mocno nastawiona na zdobywanie wiedzy. Owszem, potężna wiedza jest potrzebna w dzisiejszej, tak ostro wyspecjalizowanej nauce. Ale to nie wszystko! Czują to młodzi absolwenci już w pierwszych rozmowach kwalifikacyjnych. Nie wystarczy mocne przeświadczenie o przyszłym sukcesie. Wymaga się od nich umiejętności takich, jak: empatyczne słuchanie, zdolność wysławiania się oraz radość z siebie i znajomość siebie. A te zdolności nie sposób improwizować.


Jak można zdobyć komunikatywność, otwartość, odwagę wobec nowych wyzwań?

Na przykład uczestnicząc w spotkaniach z ludźmi, którzy poza sukcesami zawodowymi, odnieśli zwycięstwa w życiu. Te osoby najlepiej przekonują nas, że obraz pełnego radości i ciepła domu rodzinnego nie jest nam zarezerwowany po ciężkiej harówce pierwszej połowy życia.


Czy można osiągnąć sukces i mieć czas na pasje, sport, spotkania, lektury spoza własnych studiów (niespecjalistyczne)?

Pamiętam, jak w pierwszych latach medycyny Bartek – ambitny człowiek, pełen pasji i zainteresowań, pochodzący z Drawska Pomorskiego – zdecydował się dalej trenować skoki wzwyż. Nie było łatwo dotrzymać tempa wejściówek i wieczornych treningów. Niemniej jednak, pokonanie własnych ograniczeń w duchu sportowym ma ogromne znaczenie dla naszego nastawienia. Często dobry mecz lub wyciskająca przejażdżka rowerowa najlepiej usposabiają nas do jeszcze cięższego tygodnia. Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza