niedziela, 21 lutego 2016

Akademik w Szczecinie - historie absolwentów medycyny

Rejs jest niezwykłym miejscem dla lekarzy... Od początku lat 90', wielokrotnie organizowaliśmy spotkania ze studentami medycyny w Szczecinie. Aktualnie również studiuje u nas 2 studentów medycyny."Dziś wśród absolwentów mamy doktorów nauk medycznych i znanych specjalistów, np. dr Daniela Kotrycha, dr Marka Wódeckiego, dr Mateusza Kaczmarskiego. Wśród uczestników cyklu bywali też i organizatorzy kolejnych edycji, np. dr Marek Mierzejewski, dr Boguław Kubacki."


Ośrodek Rejs - akademik męski w Szczecinie - organizował kilka edycji kursu "Lekarze Trzeciego Tysiąclecia".


Kurs pozwalał na spotkania z wybitnymi lekarzami i naukowcami.
Ideą tej inicjatywy jest udostępnienie kontaktu nowym studentom medycyny z kadrą akademicką Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas spotkań, przebiegających w nieformalnej atmosferze, możliwe będzie poznanie z bliska wyróżniających się postaci świata szczecińskiej medycyny, a także dyskutowanie w gronie akademickim.


Podsumowaniem kursów była wizyta w Berlinie, gdzie spotykamy się z lekarzami i odwiedzimy Berliner Medizinhistorisches Museum der Charité.

Opinie uczestników:

Cykl spotkań dla studentów... wspominam z dużym sentymentem. W niespełna pół roku miałem okazję spotkać się w kameralnym gronie z Rektorem, Dziekanem i wieloma innymi sławami naszej Uczelni. Dzięki wizytom w Katedrach i Zakładach szybko mogłem się zorientować co ciekawego czeka mnie na kolejnych latach studiów. Rozbudzone zainteresowania i nawiązane kontakty szybko zaowocowały.

Bartłomiej Baumert, lekarz medycyny


Chciałbyś zamieszkać w Rejsie? Zapraszamy do rekrutacji - czytaj więcej...

Zobacz też: Kurs MEDYCYNA +Brak komentarzy:

Prześlij komentarz