piątek, 25 lutego 2022

Przewodnik po "Rejsie". Co robimy, jak i dla kogo?

 AKADEMIK MĘSKI W SZCZECINIE

Zajęcia w Rejsie są idealnie dopasowane do potrzeb mężczyzn i wyzwań, z jakimi młodzi mężczyźni spotykają się w swoim życiu. Jesteśmy przekonani, że taka forma zajęć jest znacznie efektywniejsza. Podobny ośrodek jest prowadzony również dla kobiet.

 

AKADEMIK REJS – ZAMIESZKAJ U NAS

Jest to sposób na najlepsze wykorzystanie czasu studiów w Szczecinie – mobilizujące do nauki, aktywne, kształtujące charakter w przyjaznej atmosferze. Oferujemy nie tylko miejsce do zamieszkania, ale także udział w projekcie, który może okazać się jedną z ciekawszych przygód podczas Twoich studiów.

 

W JAKICH GODZINACH OTWARTA JEST CZYTELNIA?

Dobry student powinien poświęcać wiele czasu na naukę. „Rejs” udostępnia czytelnię do nauki własnej. Czytelnia jest otwarta w dni powszednie do 8 do 20, a w weekendy od 10 do 20. Zapraszamy. Jeżeli jesteś pierwszy raz, proszę skontaktuj się z dyrektorem akademika lub studentami mieszkającymi w domu.

 

KTO MOŻE PRZYCHODZIĆ DO OŚRODKA REJS?

Działalność Ośrodka Akademickiego „REJS” kierowana jest do wszystkich studentów i licealistów wszelkich uczelni i szkół, zarówno wierzących, poszukujących jak i nie wierzących. Jeśli chcesz wziąć udział w zajęciach „Rejsu”, napisz do nas lub zadzwoń. Zawsze też możesz przyjść na spotkanie.

 

KTO FINANSUJE DZIAŁALNOŚĆ „REJSU”?

Ośrodek jest finansowany z darowizn, głównie osób pracujących, którzy jako studenci korzystali z zajęć w Rejsie. Osoby, które doceniają wartości przekazywane w ośrodku decydują się wspierać jego działalność, podobnie jak robią to absolwenci wielu uczelni na całym świecie. Wiele prac związanych z utrzymaniem ośrodka jest wykonywanych przez samych studentów, którzy hojnie poświęcają swój czas.

DAROWIZNY PODCZAS BUDOWY AKADEMIKA

W okresie przygotowania budowy nowego akademika – lata 2008-2013 – zaangażowało się setki ludzi wpłacając swoje darowizny lub świadczący wolontariat. Miasto Szczecin okazało swoją dbałość o nasz projekt i otrzymaliśmy wsparcie radnych. Dlatego każdy student mieszkający u nas powinien wiedzieć, że aktualny akademik to dzieło solidarności i inwestycji w rozwój młodzieży.

Dodatkowo zamieszkujący studenci płacą czynsz, który zasadniczo pokrywa tylko część opłaty za pobyt, wyżywienie i inne usługi (pranie, sprzątanie, media). 

„Rejs” jest prowadzony przez Pomorskie Stowarzyszenie Promocji Nauki. Jak każda organizacja społeczna, „Rejs” prosi o darowizny lub wsparcie z dostępnych środków (np. granty, 1 procent na OPP itd.).

 

ABSOLWENCI REJSU

Wśród absolwentów naszego akademika jest ponad 100 osób. Początkowo dom mieścił się na Pogodnie przy ul. Waryńskiego 14. Od 2013 jesteśmy już przy ul. Mickiewicza 51 w nowej siedzibie. Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi uczelniami w naszym mieście i regionie

Nasi absolwenci to znani i doceniani specjaliści z wielu dziedzin. To między innymi: lekarze, inżynierowie, marynarze, adwokaci, ekonomiści, dziennikarze i artyści. Część z nich zaczyna studia w Szczecinie i kontynuuje poza – w Polsce i na świecie. Mamy także wśród absolwentów – (wcześniej przychodzących na zajęcia dla licealistów) –  studentów Cambridge, uniwersytetów w Niemczech i wielu renomowanych uczelni w Polsce.


Luty 2022, Szczecin


Cdn...

 

 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz