środa, 19 listopada 2014

UNIV Forum - międzynarodowe spotkanie studentów.

UNIV Forum jest corocznym spotkaniem studentów, którzy zbierają się w Rzymie i biorą udział w debacie prowadzonej przez University Cooperation w Rzymie.

Pierwsze spotkanie odbyło się w 1968, a inicjatorem tego kongresu był założyciel Opus Dei, św. Josemaria Escriva de Balaguera.

Kongres ten jest świetną okazją, by spotkać swoich rówieśników z całego świata, którzy pobyt w Rzymie poświęcają wspólnej rozmowie, mającej ostatecznie na celu rozwój osobisty i społeczny a także stworzenie rozwiązań wielu problemów, z jakimi borykają się dzisiejsze cywilizacje. Najbliższe spotkanie - przełom marca i kwietnia 2015 roku - podejmie temat przyjaźni i partnerstwa jako modelu nowego obywatelstwa. Ludzie, w których przeważają zwykle ludzie młodzi i kreatywni, będą w wartościach przyjaźni szukać sposobu na zbudowanie nowego, sprawnie działającego i obywatelskiego systemu społecznego.

Najważniejsze trzy punkty UNIV Forum to:
  • Debata nad tematem kongresu
  • Spotkanie uczestników z Papieżem Franciszkiem
  • Część turystyczna: poznanie Rzymu.

Koordynator UNIV Forum w Szczecinie - kontakt: osrodekrejs@gmail.com,
Pomorskie Stowarzyszenie Promocji Nauki