sobota, 26 stycznia 2013

Czym jest Ośrodek Rejs w Szczecinie?"Rejs" jest to ośrodek dla młodzieży męskiej, w którym studenci i licealiści mogą poszerzyć horyzonty intelektualne, rozwinąć swoją osobowość, pogłębić formację kulturalną i religijną, a także nauczyć się lepiej służyć innym oraz zawrzeć trwałe przyjaźnie. W działalności naszego Ośrodka biorą udział osoby z różnych szczecińskich uczelni: przyszli inżynierowie, ekonomiści, prawnicy, lekarze, informatycy oraz studenci wielu innych specjalności. Zapraszamy do odwiedzin. 

W poniedziałek zapraszamy do czytelni; można pomagać także w projektach dla wolontariuszy... 
We wtorek zapraszamy do czytelni;
W środy możemy odwiedzić chorych w hospicjum lub pomóc przy pracach w projekcie nowego Rejsu;
W czwartki zapraszamy na spotkanie The GRADE i zajęcia pozalekcyjne (języki, instrumenty muzyczne, sport, nauka własna, klub fotografii etc.);
W piątki, pomagamy w Klubie dla gimnazjum (zajęcia, gry, nauka, wycieczki);
W soboty spotykamy się na rozważaniach w kaplicy; następnie spędzamy wieczór - grając na gitarach, oglądając film oraz uczestnicząc w rozgrywkach piłkarskich...
W weekendy promujemy dobre wycieczki (okolice Szczecina; Berlin...) - piesze, rowerowe, samochodowe :-)

Podsumowując: Ośrodek Akademicki "Rejs" streszcza się w słowach - przygoda, nauka, wymagania, przyjaźń, zaangażowanie, poznawanie Boga i innych, wycieczki, poszerzanie horyzontów. Reszta to słowa i rzeczywistość, którą Ty sam dopełnisz...

Zastanów się...

Dlaczego 5 lat studiów i świetny dyplom mogą nie wystarczyć, by dostać dobrą pracę?
Edukacja jest bardzo mocno nastawiona na zdobywanie wiedzy.  Owszem, potężna wiedza jest potrzebna w dzisiejszej, wyspecjalizowanej nauce. Okazuje się jednak, że to nie wszystko! Absolwenci szkół wyższych odczuwają to już w trakcie pierwszych rozmów kwalifikacyjnych. Samo przeświadczenie o przyszłym sukcesie to niestety za mało. Od młodych, świeżych pracowników oczekuje się takich zdolności jak np. empatyczne słuchanie z jednej strony i elokwencja z drugiej, znajomość siebie samego i korzystanie ze swoich atutów. Te umiejętności są jak najbardziej do nabycia.

W jaki sposób nauczyć się komunikatywności, otwartości, odwagi wobec nowych wyzwań?
Na przykład uczestnicząc w spotkaniach z ludźmi, którzy poza sukcesami zawodowymi, odnoszą sukcesy w życiu prywatnym. Przy okazji takich spotkań można się przekonać, że pełen radości i ciepła dom rodzinny pomaga odnosić sukcesy w pracy. I taki dom nie jest zarezerwowany wyłącznie na czas bliższy emeryturze. Według schematu: najpierw „harówka”, a później spokojny i szczęśliwy dom.

Czy można pracować, osiągnąć sukces i jednocześnie mieć czas na pasje? Na przykład sport, spotkania z ludźmi, czy lektury wykraczające poza własne studia i zajęcia zawodowe?

Bartek pochodzi z Drawska Pomorskiego. Gdy zaczynał medycynę miał dylemat: skok wzwyż czy studia? Zdecydował się na kontynuację treningów. Wieczorne treningi i duża ilość nauki początkowo okazały się trudne do pogodzenia. Jednak z czasem udało się i Bartek nie żałował swojego wyboru. Duch sportowy ma duże znaczenie w pokonywaniu własnych ograniczeń. To dobry sposób na hartowanie osobowości. Często wspólny, zacięty mecz lub długa przejażdżka rowerowa, wyśmienicie przygotowują nas do nowego tygodnia pracy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz