poniedziałek, 11 lutego 2013

Akademik Rejs w Wikipedii


Ośrodek Akademicki Rejs[edytuj]

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Nowa siedziba Ośrodka Rejs, 2012
Ośrodek Akademicki Rejs znajduje się w Szczecinie w dzielnicy Pogodno przy ul. Waryńskiego 14.

Spis treści

Historia[edytuj]

Rejs jest najstarszym polskim ośrodkiem Opus Dei. Został założony w czerwcu 1990 z tymczasową siedzibą przy ul. Karłowicza (na Pogodnie) przez Pomorskie Stowarzyszenie Promocji Nauki. W obecnej siedzibie przy ul. Waryńskiego 14 ośrodek działa od maja 1991 r[1].

Działalność[edytuj]

Rejs jest ośrodkiem o charakterze wychowawczym. Kształtuje postawy społeczne, naukowe i religijne wśród młodzieży męskiej. W Rejsie odbywają się spotkania o różnym charakterze dla chłopców od 10 do 18 lat, dla studentów i dla osób pracujących. Organizowane są m.in. zajęcia sportowe, kursy nauki, warsztaty, tutoring, wyprawy turystyczne, modelarnia, spotkania z ciekawymi gośćmi z dziedziny nauki, biznesu, sportu, kultury i mediów. Opiekę duchową nad ośrodkiem sprawuje prałatura personalna Opus Dei. Podobną działalność prowadzi np. Ośrodek Kulturalny Sołek w Poznaniu.
W ośrodku znajduje się czytelnia i kaplica, jak również kameralny dom akademicki. Aktualnie trwają prace wykończeniowe nad nową siedzibą przy ul. Mickiewicza 51, w ramach kompleksu Bethanien. Nowy Ośrodek Akademicki posiada bibliotekę z czytelnią, sale wykładowe, pomieszczenia dla modelarni, salę sportową. Obiekt jest przystosowany do zajęć pozalekcyjnych dla męskiej młodzieży z szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum i studentów.

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz