poniedziałek, 25 maja 2015

Spotkanie z ks. Mariano Fazio

Pod koniec maja 2015 r. odwiedził Polskę ks. Mariano Fazzio. Mieliśmy okazję na spotkania i rozmowę o pracy Opus Dei w Polsce i na świecie.


Zanim w 1991r. z rąk św. Jana Pawła II otrzymał święcenia kapłańskie, przez 7 lat pracował w Ekwadorze jako profesor filozofii prawa, publikując artykuły w dzienniku El Telégrafo.
Od 1996 do 2002r. przebywał w Rzymie, pełniąc funkcję pierwszego dziekana Wydziału Komunikacji na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża, a następnie w latach 2002-2008, funkcję Rektora tego uniwersytetu. W tym czasie został wybrany przewodniczącym Konferencji Rektorów Rzymskich Uniwersytetów Papieskich. W 2007r.uczestniczył w pracach V Konferencji Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów (Aparecida, Brazylia) w charakterze eksperta. Kilka miesięcy później ponownie przeniósł się do Ameryki Południowej, gdzie aż do chwili obecnej pełnił funkcję wikariusza Opus Dei w Argentynie, Paragwaju, Boliwii.
Jest autorem ponad dwudziestu książek na temat współczesnego społeczeństwa i procesów sekularyzacji wśród których na uwagę zasługują: Historia de la filosofía contemporanea, Historia de la filosofía moderna; Historia de las ideas contemporáneas. Był również autorem różnych biografii, wśród nich, mi.in.: El Papa Francisco, Claves del pensamiento; San Juan XXIII, Beato Pablo VI, Gobernar desde el dolor, De Benedicto XV a Benedicto XVI.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz