piątek, 27 lutego 2015

Wyjazdy, rekolekcje, seminaria

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty:

Rekolekcje 5 - 8 marca 2015 - pod Warszawą

dla studentów i licealistów
codzienna Msza św, wspólny różaniec, droga krzyżowa, kilka nauk w ciągu dnia głoszonych przez księdza, atmosfera wewnętrznego skupienia w przyjaznych wnętrzach i otoczeniu Dworku plus możliwość skorzystania z osobistego kierownictwa duchowego.

UNIV 2015: Friendship: model for a New Citizenship

studenci i starsi licealiści
29 marca - 5 kwietnia 2015 (Wielki Tydzień)

międzynarodowy kongres akademicki w Rzymie.
wystąpienia w formie prezentacji esejów, filmu (UNIVTube), plakatu, prezentacji projektu społecznego lub zwykłe uczestnictwo w kongresie
cały Wielki Tydzień w Wiecznym Mieście: zwiedzanie, uroczystości Świętego Triduum Paschalnego w Bazylice św. Piotra z Ojcem Świętym
międzynarodowa atmosfera studentów z całego świata
koszt ok. 2500 zł.

kontakt: marcin.romanowski [at] gmail.com

Rekolekcje 14 - 17 maja 2015 - pod Warszawą

wyjazdy wakacyjne

polsko-hiszpański workcamp w Piekarach Śląskich

5-14 czerwca 2015
dla kogo: licealiści i studenci z Pamplony (Colegio Mayor Mendaur) oraz licealiści i studenci z Polski
kontakt: Marcin Romanowski, marcin.romanowski [at] gmail.com
koszt: 250 zł.
W trakcie wyjazdu: proste prace budowlane przy powstającym ośrodku przy sanktuarium NMP w Piekarach, sport, zwiedzanie zabytkowej kopalni srebra, wycieczka do Krakowa, koncert NOSPR w Katowicach, spotkania z ciekawymi ludźmi z regionu, a wszystko w międzynarodowej atmosferze i z hiszpańskim temperamentem.

Obóz Rycerski

na zamku krzyżackim w Bierzgłowie
20-24 lipca 2015 (od obiadu do obiadu)
dla kogo: ojcowie z synami w wieku 6-10 lat
kontakt: Grzegorz Meck, grzegorz.meck [at] gmail.com
koszt: 550 zł

III Obóz Rycerski Mazowiecki

w Julianówce k. Mińska Mazowieckiego
9-15 sierpnia 2015
dla kogo: ojcowie z synami w wieku 10 - 13 lat
kontakt: Piotr Giertych, giertychpiotr [at] gmail.com

koszt: 600 zł.

workcamp we Lwówku Śląskim

16-30 sierpnia 2015
dla kogo: studenci i licealiści z całej Polski
kontakt: Maciej Sławiński, maciejslawinski [ at] gmail.com
koszt: 600 + koszty dojazdu

Praca ma polegać na pomocy Caritas diecezji legnickiej: będziemy prowadzić zajęcia sportowe i edukacyjne dla młodzieży znajdującej się pod opieką tamtejszej Caritas oraz wykonywać prace remontowe w przyszłym domu pomocy społecznej.

workcamp we Lwowie

dla studentów i uczniów z całej Polski (tylko pełnoletni)
16-30 sierpnia 2015
kontakt: Marcin Romanowski, marcin.romanowski [ at] gmail.com
koszt: 800 zł. (lub poniżej 500 zł. - jeśli znajdziemy sponsorów).

Po rocznej przerwie wracamy do Lwowa! W programie proste i solidne prace remontowe w podziemiach i na wieży lwowskiej archikatedry rzymskokatolickiej, wycieczki, zwiedzanie Lwowa, spotkania z ciekawymi ludźmi i tradycyjna wyprawa w Bieszczady Wschodnie. (Jeśli będzie bezpośrednie zagrożenie działaniami wojennymi, zmienimy plany - ale zakłady pozytywny scenariusz. I za Papieżem Franciszkiem polecajmy pokój na Ukrainie!)

workcamp w Dworku k. Warszawy

8-12 września 2015
dla kogo: uczniowie i studenci z całej Polski
kontakt: marcin.romanowski [ at] gmail.com
koszt: 300 zł.
 Prace przy kultywowaniu terenu wokół ośrodka rekolekcyjnego "Dworek" k. Warszawy, oczyszczaniu parku i ogrodu, wycinanie zarosli i drzew. Po południu sport, wycieczki, spotkania i warsztaty z filozofii.

VII kurs letni  "Etyka w filozofii, etyka w życiu"

Szczecin, 13-18 września 2015
dla kogo: studenci i starsi licealiści z całej Polski
kontakt: Adam Szafrański, adam.w.szafranski [ at] gmail.com
koszt: 350 zł + koszty dojazdu

Tegoroczny kurs łączączy kilka rzeczy: przekaz wiedzy z zakresu etyki, począwszy od Arystotelesa po współczesność, spotkania z profesjonalistami w swoich dziedzinach (informatyki, prawa, medycyny), warsztatowa metoda pracy nad tekstami oraz indywidualne spotkania z tutorami, służące rozwojowi osobistemu. Nie zabraknie czasu na sport i zwiedzanie Szczecina.

Po wakacjach:

Rekolekcje 23 - 26 października 2015 - pod Warszawą