piątek, 20 stycznia 2017

Sztuka komunikacji II : relacja

Burza w szklance wody!, kup pan obraz!, -inżynier musi mieć wiedzę ogólną!, magnesik jest spłaszczony! - uczestnicy drugich warsztatów ze sztuki komunikacji opowiedzieli 3minutowe historie na temat: burzy, książki znalezionej na półce, magnezu z tablicy, podstawki filiżanki czy obrazu. 


Pierwsze podejście polegało na wymruczanym przedstawieniu opowieści fikcyjnemu partnerowi.... potem gdy ułożony w głowie plan nieco okrzepł uczestnicy opowiedzieli swoją historię udawanym francuskim, niemieckim czy arabskim.... z wielkim zaangażowaniem! Na samym końcu według przećwiczonego schematu prezentowali wystąpienie przed grupą.Nasz gość zachęcał do odwagi - jeżeli jesteś CHYBA gotowy... to nie jesteś gotowy! powiedz sobie w głowie: jestem gotowy na 100 % i zacznij mówić na 100%!
Podczas spotkania padały też pytania o to co zrobić z rękoma podczas wypowiedzi publicznej. Uczestnicy dowiedzieli się, że nogi, ręce, oczy również mówią - podwiązują do wypowiadanych słów, sprawiają, że są autentyczne, że docierają do słuchacza.


Każdy uczestnik zajęć otrzymał kilka uwag indywidualnych. Kolejne spotkanie z cyklu w maju.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz