poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Spotkanie z Maciejem Prósińskim: relacja

17 marca, na czwartkowym spotkaniu TheGrade, gościliśmy Macieja  Prósińskiego. Pan Maciej jest szczecińskim przedsiębiorcą. Ale nie tylko! Jest twórcą gry szkoleniowej o nazwie „Umysł Inwestora” i prowadzi Klub Ludzi Przedsiębiorczych w Szczecinie, w którym pomaga uczestnikom zrozumieć świat finansów i przedsiębiorczości.

W ramach naszego spotkania w Rejsie starał się udowodnić nam, że gry mogą uczyć. Pokazał nam pozytywne elementy w grach komputerowych. To przede wszystkim zadania, jakie stawia użytkownikowi fabuła, która wymaga m.in. logicznego myślenia, podejmowania trudnych decyzji, mających później wpływ na losy kierowanej przez nas postaci. Nasz gość opowiedział nam także, w jaki sposób tworzył swoją pierwszą grę planszową, jak ją udoskonalał i wykorzystywał w szkoleniach. Wskazał na mechanizmy, jakie kierują potencjalnymi inwestorami. Wszystko to urozmaicił nam pokazem pierwowzorów planszy, składających się z kolorowych tekturek i ruchomych elementów. Zdradził też, że obecnie pracuje nad kolejną grą uczącą przedsiębiorczości. Nie możemy się doczekać jej wydania!

GH