sobota, 8 listopada 2014

Wystąpienia publiczne - kurs z Sylwestrem Woronieckim

Październik był to miesiąc spotkań z Sylwestrem Woronieckim - wybitnym aktorem teatralnym oraz uznanym działaczem polskiego radia.

Czwartkowe spotkania były poświęcone przygotowywaniu się do wystąpień publicznych. Ćwiczyliśmy wymowę, artykulację, gestykulację, mimikę oraz tworzenie tekstu, który później posłuży jako podstawę do przemówienia. Odpowiednie ćwiczenia oraz praca grupowa połączona z indywidualnymi wskazówkami pomogły uczestnikom kursu zrozumieć podstawy udanych przemówień.

Sylwester Woroniecki urodził się 31 grudnia 1944 w Warszawie. Absolwent Wyższej Szkoły Teatralne w Warszawie, którą ukończył w 1968 roku. Jest związany z wieloma wyśmienitymi teatrami: współpracował z Teatrem im. J. Osterwy w Lublinie, Teatrem im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatrem Współczesnym w Szczecinie oraz Teatrem Polskim w Szczecinie. Prowadził teatry małych form „13 Muz”, „Krypta” w Szczecinie. Duży udział miał także w prowadzeniu Polskiego Radia, którego był reżyserem, obecnie współpracuje z radiem oraz telewizją. Jest także wykładowcą na Uniwersytecie Szczecińskim oraz w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w zakresie rozwoju osobistego, impostacji, mowy ciała, dykcji, potoczystości oraz przyczepności wypowiedzi. Od 1978 roku przygotowuje do zawodu dziennikarzy radiowych i telewizyjnych.