wtorek, 1 kwietnia 2014

Więcej o Rejsie - warunki zamieszkania

PROPOZYCJA REJSU

Proponujemy Tobie zamieszkanie i naukę w domu akademickim „Rejs” w Szczecinie, gdzie duży nacisk kładzie się na naukę, studia, współpracę z innymi oraz interdyscyplinarność.

Celem „Rejsu” jest stworzenie takich warunków, aby każdy student mógł się rozwijać naukowo i społecznie, przygotowując się do pracy i życia w rodzinie.

Ośrodek Akademicki „Rejs” w Szczecinie oferuje jednoosobowe pokoje z łazienką, całodniowe wyżywienie oraz pranie. Każdy student ma do dyspozycji czytelnię, salę komputerową i wiele innych miejsc (np. sala sportowa). Wysokość opłat 1190 zł – miesięcznie składa się na pokój, wyżywienie, pranie i utrzymanie domu (sprzątanie).

W naszym domu akademickim mieszkają głównie studenci (mężczyźni) z wielu uczelni Szczecina. Także z zagranicy. Tak jak w Oxford czy na Harvardzie – tworzymy niewielki college – na 16 osób. Każdy z nas ma również część zadań domowych np. przygotowanie kolacji, opieka nad ogrodem, odśnieżanie czy drobne porządki.

ABY ZAMIESZKAĆ W „Ośrodku REJS” przeczytaj poniższe informacje:

• „Rejs” kieruje swoją ofertę dla mężczyzn, studentów dziennych,
  • „Rejs” nie jest instytucją religijną,
  • „Rejs” stwarza warunki do rozwoju i pracowitości, więc zapraszamy ludzi poważnie traktujących swoje studia i życie zawodowe,

Dodatkowo inicjujemy cykliczne spotkania dla studentów i licealistów z liderami biznesu, nauki, władzy, sportu, mediów.  Gościliśmy m.in.

Sławomir Lachowski, założyciel MBank
Bogdan Rymanowski, dziennikarz TVN
Grzegorz Halama, satyryk
Prof. Bogusław Machaliński, lekarz medycyny, wykładowca PUM
Roman Kopiński, przedsiębiorca, współzałożyciel Piekarni „Asprod”
Mariusz Zaworski, Prezes Thomas-Beton Poland sp. z o.o
Andrzej Burzyński, psycholog
Jacek Kędzior, Partner w firmie Ernst & Young
Jose Garcia, krytyk filmowy
Krystyna Łyczywek, fotografik, romanistka
Kazik Staszewski, lider KULT, KNŻ, KAZIK

Czy związek Opus Dei z akademikiem ma znaczenie dla domowników?

W „zestawie do wędkowania” są też i inne, bardziej „głębinowe” narzędzia… Chodzi o osobistą więź z Bogiem. Kaplica, możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej nie tylko w niedzielę, kursy pogłębienia wiary dla chętnych – to tylko niektóre z propozycji, jakie można u nas znaleźć. Nie zamykamy się wobec innych wyzwań, tymczasem rozumiemy, że bez rozwijania się w tej sferze człowiek nie jest w stanie być w pełni szczęśliwy.

Zamieszkaj w „Rejsie”. Zapewnimy Ci:

- dobre warunki do nauki (atmosfera pracy, biblioteka i czytelnia, sala komputerowa);

- możliwość dogodnego i szybkiego dojazdu w każdym kierunku;

- pokoje jednoosobowe

- całodzienne wyżywienie (4 posiłki: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja);