Klub Fokmaszt

Klub Fokmaszt jest ośrodkiem edukacyjnym prowadzącym zajęcia pozaszkolne

 Misja Klubu Fokmaszt
Żyjemy w wymagających czasach. Kontakt z najbliższymi staje się rzadkim dobrem. Dążymy do stabilności finansowej, często kosztem najbliższych nam osób. Równocześnie zależy nam, aby dzieci miały dobre wychowanie i wysoki poziom edukacji. Próbujemy różnych wariantów: wybór szkoły, zajęć pozalekcyjnych, grup, stowarzyszeń, wyjazdów … wszystko dla przygotowania dobrej przyszłości dzieci. Często nie przynosi to oczekiwanych efektów bądź okazują się dobre tylko jednostronnie np. ambitny syn, dobrze się uczy a jednocześnie jest wielkim egoistą, nie ma kolegów, jest smutny etc…  Co możemy zrobić? Jak? Kto może pomóc?Najważniejsi w wychowaniu dziecka są rodzice. Klub Fokmaszt to instytucja wspierająca to zadanie. W czasie cotygodniowych spotkań wspieramy chłopców w zajęciach ogólnorozwojowych i wychowaniu w wierze katolickiej.
Co nas wyróżnia? Oferujemy zajęcia pozaszkolne (artystyczne, sportowe, techniczne) jednak zasadnicza różnica pośród innych podobnych ofert to praca wychowawcza jaką wykonuje się przy okazji tych zajęć. Tu rodzice otrzymują wsparcie, aby ich dziecko stawało się człowiekiem hojnym, uczciwym, szczerym, odważnym, odpowiedzialnym, pobożnym, by przykładało się do nauki i zbliżało do Boga.

Jak to działa? Stawiamy na regularny kontakt z rodzicami. Rodzice są zaangażowani w pracę klubu. Dzięki temu chłopcy spędzają czas w środowisku rówieśników i ojców oraz mają pomoc przygotowanych opiekunów (studenci i starsi, którzy posiadają doświadczenie w pracy wychowawczej).

Kto prowadzi Klub?
Klub tworzą rodzice, opiekunowie oraz członkowie (chłopcy w wieku 10-13 lat). Bardzo ważny jest regularny kontakt z ojcami synów. Zakłada to współorganizowanie zajęć, uczestnictwo (w ramach możliwości) oraz rozmowa z opiekunem. Forma i zakres zajęć wypływa też z oczekiwań rodziców. Rodzice wpływają na kształt zajęć. Pomagają w modelarni, przy nauce własnej, w przygotowaniu wyprawy i współpracy z innymi instytucjami w Szczecinie.

W skrócie:
Zajęcia organizują członkowie Pomorskiego Stowarzyszenia Promocji Nauki w Szczecinie. Opiekę duszpasterską zapewnia Opus Dei, Prałatura Kościoła Katolickiego.

Klub to forma spotkań w siedzibie Ośrodka Rejs oraz w czasie wspólnych wyjazdów.

Zajęcia odbywają się we wtorki (16.30-19.30) oraz w co drugą sobotę miesiąca
 (10.00-14:00).
Szczecin – ul. Adama Mickiewicza 51 – Ośrodek Akademicki Rejs: www.rejs.edu.pl
Kontakt: tel. 511 849 518Przyjęcie do Klubu?
Rozmowa rekrutacyjna z instruktorem klubu w obecności rodziców, w siedzibie Ośrodka Rejs. 

Koszt uczestnictwa:100 zł miesięcznie, na pokrycie materiałów, poczęstunków, opłaty hali sportowej, wtorkowych i sobotnich zajęć (nie zawiera kosztów kilkudniowych wyjazdów). Płatne z góry za kwartał. W przypadku trudności, można aplikować o stypendium.OPINIE RODZICÓW
Grzegorz, informatyk

"Mój syn Paweł uczęszcza do klubu Fokmaszt od dwóch lat. Pomyślałem,
że warto zaproponować synowi zajęcia, które oczywiście w miarę
możliwości czasowych, pozwolą na bardziej kompleksową formację jego
osobowości, a nie tylko jakiejś jednej konkretnej umiejętności.
Dlatego oferta klubu polegająca na ofercie różnorodnych i
wielopłaszczyznowych zajęć z chłopakami, którzy mogą rozwijać się
sportowo, intelektualnie, ale również duchowo jest unikalna w naszym
mieście i jest interesującą propozycją dla wszystkich ojców i ich
synów. Dobrym wskaźnikiem atrakcyjności zajęć w klubie jest odpowiedź
Pawła na pytanie po każdych zajęciach, - Czy było fajnie? Odpowiedź
jest zawsze taka sama: - Fajnie! "

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz